Как се излекувах от инконтиненция

Как се излекувах от инконтиненция?

Оценете статията: post

Не само децата, но и възрастните са принудени да се сблъскат с уринарна инконтиненция. Причините могат да бъдат много и в зависимост от факторите, провокиращи проблема, има различни видове инконтиненция. Нека видим как се излекувах от инконтиненция?

Помислете какво е стрес уринарна инконтиненция, която се среща при около 40% от жените и 1-24% от мъжете. Едва ли е възможно да се събере по -точна информация, предвид деликатността на проблема и нежеланието на жертвите да потърсят помощ, особено когато става въпрос за силния пол.

И така, за стрес инконтиненция се говори при развитие на състояние, при което напрежението на коремните мускули и вътрекоремното налягане, което се увеличава с физическо натоварване, е придружено от неволно изтичане на урина, което не може да се контролира.

Този проблем може да се нарече троен, тъй като причинява урологичен, неврологичен и гинекологичен дискомфорт. Обикновено болестта започва да се проявява след четиридесет години, а при по -старото поколение почти всеки втори или трети представител на двата пола страда от този проблем. Стресовата уринарна инконтиненция е по -честа при жените, но не изчезва при мъжете и децата.

Какви са методите на лечение?

В началния етап методите на лечение са доста прости, хирургическата интервенция, като правило, не се изисква, консервативните мерки, немедикаментозните и медикаментозните лекарства не се изискват:

  • С помощта на упражненията на Кегел се укрепва мускулната тъкан.
  • Във влагалището могат да се поставят специални устройства, които да стимулират функционалността на органите с електрически импулси.
  • Терапията с биологична обратна връзка се извършва с помощта на сензори, прикрепени към тялото на пациента. Те предават сигнал към монитора с напрежение и отпускане на перинеума, фокусирайки се върху полученото изображение, жената се научава да контролира мускулите на таза.
  • Друг метод за укрепване на мускулния апарат е поставянето на тежести във влагалището, които трябва да се държат там с помощта на мускулна сила. С укрепването на мускулите теглото на тежестите се увеличава, което ви позволява да развиете умения за самоконтрол при уриниране.
  • Като терапевтична мярка се препоръчва нормализиране на телесното тегло, избягване на тютюнопушенето, което провокира кашлица, и тежките физически натоварвания.
  • Лекарствената терапия включва използването на антидепресанти, хормонални лекарства, естрогени.

 

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *